1. Найчастіше зустрічається випадок - порушення візового режиму без депортації. В даному випадку людина або через незнання (неправильно пораховані дні візи) або за власним бажанням залишилася в країні довше, ніж то дозволяла віза, при цьому залишила територію країни самостійно і на кордоні їй була поставлена печатка про те, що було порушення.

 

У такому випадку зазвичай не заноситься інформація і немає якихось обмежень за такими поїздкам якщо є одне з наступних: порушення було менше 2-х днів; порушення було менше місяця, при цьому у людини був вид на проживання або є вагомий документ,який підтверджує причину вашої затримки (наприклад, не ходили пороми по погоді тиждень); порушення будь-якого терміну при цьому сплачені всі штрафи і / або отримані дозволи на виїзд без внесення в чорний список (наприклад, програма повернення нелегалів на батьківщину).

 

2.В інших випадках зазвичай в чорний список заноситься інформація про порушення візового режиму на 1-5 років в залежності від країни. При цьому дана інформація може бути пізніше видалена за рішенням суду або в разі зміни обставин заявника.Так само консульство, не дивлячись на цю інформацію, може видати візу (часто дружинам і чоловікам громадян ЄС прощають такі порушення).

 

 Депортація в разі затримання в країні без чинної візи або посвідки на проживання. В даному випадку часто затриманому, якщо у нього не було порушень і не продовжена міграційна віза, дається коридор протягом 1-2х тижнів, щоб самостійно покинути країну. Тоді все йде за сценарієм один.

 

Якщо була тур віза або такого права не дали, а так само в залежності від обставин затримання, може бути призначена депортація без можливості відвідування країн ЄС на 10 років. Дану депортацію з вагомих підстав можна зняти через адвоката. Процедура відкликання такого депортації займає від 3-х місяців до року.

 

3. Депортація за злочини середньої тяжкості, зазвичай пов'язані з підробкою документів, фіктивними шлюбами і заняттям проституцією. В даному випадку тюремне ув'язнення найчастіше не призначається, але призначається штраф і депортація на 10 або більше років. Дану депортацію з вагомих підстав можна зняти через адвоката, який подає прощення, але відмови по таким прощення часті. Крім цього дана людина найчастіше не може претендувати далі на громадянство.

 

4. Депортація за важкі злочини на території ЄС, зазвичай пов'язані з участю в кримінальних угрупованнях, рабо- і нарко- торгівлею, перевезенням нелегалів. В даному випадку крім тюремного ув'язнення або замість нього, якщо вина даного людини не дуже висока, призначається депортація людини за межі ЄС на все життя, в тому числі з відбування покарання на батьківщині. Зняття даної депортації можливо тільки після зміни рішення суду, що реально тільки в разі незаконного звинувачення. Так само є рідкісні можливості, якщо людина має вагомі підстави залишитися в країні за родинними зв'язками подати на посвідку на проживання знову, але на жаль, ми знаємо випадки, коли жінки роками не могли повернутися до малолітніх дітей громадянам ЄС і чоловікам громадянам ЄС після звинувачення в таких порушеннях.

 

5. Окремо відзначимо про неоплачені штрафи на території ЄС. В даному випадку ви можете не порушувати якісь режими, але вам буде заборонений в'їзд на 5 років. На жаль, часто штраф за парковку, безквитковий проїзд або порушення чогось платити самому іноземцю дуже складно, якщо він приїхав на кілька днів по тур візі і не знає мови. Адже всі ці контори працюють в денні години і імєєют свої процедури. Простіше якщо іноземцю дають право сплатити на рахунок, тоді, звичайно, варто цим скористатися. Якщо такого права немає, то простіше заплатити цей штраф через довірену особу в країні, зазвичай довіреність на такі оплати не потрібна. Знімати в даному випадку депортацію не треба, через 2-3 тижні після оплати штрафу ваше прізвище буде видалена з бази.

 

6. Затримання на кордоні до в'їзду в країну за надання недостовірне інформації або неправильних документів. Наприклад, таке стало траплятися досить часто на кордонах в'їзду з України в Польщу і на кордоні Чехії. Тоді людині можуть анулювати візу або просто не надати права проїзду в це раз без анулювання візи (зазвичай це якщо вила іншої країни). Максимум це може бути так само призначений штраф, в разі не сплати штрафу, як і в пункті вище є шанс отримати заборону на в'їзду в ЄС на 5 років.

 

Стаття написана для ситуацій порушення для дорослих, на дітей до 16-ти років в більшості випадків не накладається депортація або штраф, так само вони не можуть бути депортовані в разі, якщо один з батьків в країні легально. Хоча наявність легального батьків не у всіх країнах автоматично дає вид на проживання дитини.

 

Так само зверніть увагу, що нелегали дуже в рідкісних ситуаціях можуть легалізуватися в країні (по заміжжя, по осілості) і зазвичай це південні країни Європи.Види депортації і порушень, і їх наслідки.